Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Çözümleri

Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Çözümleri

Her sektörde her ölçekte şirketin farkında olduğu gerçek, iş sürekliliğini sağlamaktır. Günümüzde herhangi bir kesintiyle yaşanacak verim ve prestij kaybına karşı şirketler, kendilerine, ihtiyaç ve ölçeklerine uygun iş sürekliliği çözümlerini kurmak gerektiğinin farkındadır.

İşte bu yüzden iş sürekliliği konusunda kendi yapısına ve ihtiyaçlarına uygun bir yapıyı inşa eden şirketlerin, bir taraftan da riskleri detaylı ve sürekli ele alarak bu iş sürekliliği mimarisini tehdit edebilecek riskleri tanıması önem kazanıyor.

İş sürekliliği ve felaket kurtarma çözümleri, şirketlere ve ihtiyaçlarına uygun bir depolama, koruma ve sürekli erişilebilir kılma modelinin gerekliliğini beraberinde getiriyor. Bu gibi düzenlemeler şirketleri uzun süreli veri saklama konusunda zorlarken, bir taraftan da daha fazla veri kullanılarak yapılan analizler sayesinde daha doğru iş kararlarının alınması sağlanıyor. Bilgiye ve kurumsal verilerin derinlerine kesintisiz erişim imkanı, bilginin güç olduğu günümüzde açık bir rekabet avantajını da berberinde getiriyor.

OTD teknolojik bilgi birikimi, uzun yıllara dayanan hizmet deneyimi ve deneyimli kadromuz ile gerek yedek donanım sağlama aşamasında gerekse bulut veya güvenli lokasyonlarda iş sürekliği ve felaket kurtarma çözümleri sağlıyoruz.