İhtiyaç

Endüstri 4.0 Digital Dönüşüm sürecinde, “Kapalı-İzole Üretim Sistemleri” kavramlarından uzaklaşarak, endüstriyel internet ile akıllı üretim-akıllı fabrikalar devri başladı. Robotik ve otonom yapay zeka tabanlı üretim yapabilmek için OT network cihazları; IT networkünüzde bulunan ERP sistemlerine daha fazla ulaşma ihtiyacı duymakta, daha fazla sensör ve ara bağlantı ( akıllı switch – kablolama ) anlamına gelerek, TCP/IP seviyesinde SCADA ve ERP sistemleri ile sürekli haberleşme ihtiyacı; veri toplamak, bakım amaçlı yada destek amaçlı uzaktan yönetim ve müdahale yapılabilmesi için bu cihazlara takılan IIoT ekipmanları üzerinden kablolu yada kablosuz OT seviye sistemlerine erişimler için IT & OT yakınsaması ihtiyacı bulunmaktadır.

Sektörler
Neden SCADAfence?
Kritik IT & OT Altyapınız için Siber Güvenlik Platformu
Müdahaleci olmayan SCADAfence platformu, sürekli OT network izleme, OT varlık keşfi, OT network haberleşme haritası çıkartma, derinlemesine trafik paket analizi ve risk belirleme becerileri ve kullanıcı deneyimi sunarak OT ağının  mutlak görünürlüğünü  sağlar.
Üretim Tesisinin Sürekli Korunabilmesi için Proaktif Olmak
Tesis network  modernizasyonu  ve tesis siber  güvenliğiniz için OT protokollerini tanıyan ve yorumlayan, BT ve OT arasında  çevirmenlik  yapacak  proaktif  bir  platforma ihtiyaç  var.
BT Çözümleri OT’de etkisiz, IIoT’ler OT Ntw Riskini Yükseltiyor
BT çözümleri OT protokollerini tanımıyorlar. IIoT sensörler ile sahadan veri toplamak isterken, Korunma seviyesi düşük olan OT networklere kötü amaçlı ulaşılabildiğinde, zararlı içeriklerin yayılma hızı çok daha fazla ve etkileri daha yıkıcıdır.
Segmentasyon ve Sürekli OT Ağ Trafiği Analizi İhtiyacı
Seviye Sistemleri Level 0 / 1 / 2 katmanlarında gelişmiş güvenlik ağ trafiği analizi yaparak gün-1 ‘de OT risklerini daha belirgin kılarak, OT network hakimiyetinizi sürekli arttırır. Kör Nokta bırakılmadan izleme yapılarak etkili segmentasyon için veri oluşturur.
Faydalar

Görünürlük ve Varlık Yönetimi

Risk Profili Oluşturma ve Proaktif Azaltmalar

Sürekli izleme

Kötü Amaçlı Tehditlerin Tespiti

Adli Tıp ve Müdahale

Kurumsal Yönetim Sistemleri ile Entegrasyon


En Çok Görüşülen Konular

Şirketinizin kurumsal ağlarına 7x24 iş için uzaktan güvenli bağlanırken, bağlantınızı Check Point EPS Son kullanıcı güvenliği EDR çözümü bileşenleri ile AD tabanlı yetkiler dahilinde iki aşamalı kimlik doğrulaması ve son kullanıcı güvenliğinden geçirerek sizi ve işletmenizi koruyoruz.

Kritik altyapıların Endüstriyel Kontrol Sistemleri ve OT networklerini SCADAfence platformu ile sürekli yada periyodik izleyerek OT güvenlik risk değerlendirmesi raporları üzerinden siber güvenlik zafiyetlerinizi görmeye başlarsınız.

SCADAfence CNM ile sürekli Dikey Network (  IT <--> OT ) ve Yatay Network ( OT <--> OT  ) analizi yaparak, Macro ve Micro segmentasyon sürecinizde, gün-1 itibari ile paylaştığı saha verileri ve trafik akış yön bilgileri sayesinde etkili ve verimli ağ segmentasyonu ve entegrasyonu yapabilirsiniz.

Sıfırıncı gün fidye ataklara karşı kritik IT / OT altyapılarınızı ve verilerinizi korumak için, Check Point gelişmiş atak engelleme çözümlerini konumlandırıyoruz. İşletmeniz Fidye atak saldırısı altındaysa “Acil Destek İstiyorum” talebinde bulunarak IRT servisimize başvurun.

Kritik IT / OT altyapılarınızı ve kurumsal verilerinizi, İnovatif sofistike 5. Nesil Siber Atak döneminde,  yeni nesil gelişmiş kurumsal güvenlik yaklaşımı “Check Point INFINITY” ile uçtan uca koruyarak, gelişmiş saldırı vektörlerine karşı savunmanızı güçlendiriyoruz.

Bist Kolokasyon projelerinizde yedekli hassas network bağlantılarının ( ITCH, OUCH, PAY, VIOP, FX, HFT,.. ) BIST ile karşılıklı entegrasyonu, düşük gecikmeli ağ yapılanması ve güvenli erişim ihtiyaçlarınız için kararlı çözümler geliştiriyoruz.

Aracı Kurumların merkez ve DRC lokasyonlarından, BIST- Bloomberg-Reuters  altyapılarına güvenli ve kararlı erişimi için entegrasyon danışmanlığı, ağ yapılanması ve güvenli erişim ihtiyaçlarınız için profesyonel butik hizmetler sunuyoruz.

Garland Technology'nin bypass TAP'leri ve paket aracıları; Güvenlik ve Performans Çözümleri için %100 Görünürlük sağlamak için tasarlanmıştır. Eski tipte bağlantılarla oluşturulsa bile kritik altyapılardaki ve otomasyon alanındaki siber güvenlik risklerinin azaltılmasına yardımcı oluyoruz. Endüstriyel network alanınız boyunca kör nokta bırakmayacak şekilde Ağ TAP'lerini planlayarak, Level-0/1/2 seviyesinde akan trafik için dahi güvenlik çözümlerine eksiksiz paket görünürlüğü sağlıyor, sistemlerin çalışma süresini iyileştirilmesini ve paket teslim sorunlarını ortadan kaldırıyoruz.

Garland Technology'nin inline ve out-of-band bypass TAP'leri ve paket toplayıcıları ( NPB ); Güvenlik ve Performans çözümlerine görünürlük sağlamak için tasarlanmıştır. Görmediğinizi güvence altına alamazsınız. Kör noktaları ortadan kaldırarak, ağ performansına etki etmeden, operasyon ağınıza paralel yeni nesil siber güvenlik istihbarat ağınızı kurarak merkezileştirmenizi sağlar.

SCADAFENCE NETWORKÜMÜZE KATILIN

Yurtiçi ve Yurtdışı ICS/OT Güvenlik ve Tesis Modernizasyon Projeleriniz İçin

Kaynaklar

Çözüm Özetleri

Nasıl yapıldığını mı merak ediyorsunuz ? Tüm çözüm özetleri için kaynaklar sayfamızı ziyaret edin.

SCADAfence çözüm özetleri.

DAHA FAZLASI

Teknik Dokümanlar

İlgilendiğiniz ürüne ait teknik dokümanlara ulaşın. SCADAfence teknik belgeleri için daha fazlasını öğrenin.

SCADAfence teknik dokümanlar.

DAHA FAZLASI

Videolar

SCADAfence ürün videoları burada. SCADAfence teknik videoları ve daha fazlası hakkında bilgi alın.

SCADAfence videoları sizin için derledik.

DAHA FAZLASI

Bize Ulaşın

*İsim:

* Soyisim:

*Şirket:

*Telefon:

*Kurumsal Mail:

*Göreviniz:

*Ülke :

* Sektör:

*Bize Nasıl Ulaştınız?:

*Mesajınız: