İhtiyaç

Kritik altyapı ve endüstriyel şirketler operasyonel verimliliği artırmak için dijital dönüşüme yatırım yaptıkça, siber riskler önemli ölçüde arttı ve bu da plansız kesinti, olumsuz kurumsal marka algısı ve veri ve güvenlik endişelerine yol açtı. Ağlar hem boyut hem de karmaşıklık açısından büyüdükçe, %100 görünürlüğü sağlamak zor bir iş haline geldi. Günümüzün siber güvenlik stratejileri, bir dizi aktif engelleme ve pasif izleme araçlarıyla hem hat içi (inline) hem de bant dışı (out-of-band) çözümleri birleştirir. Ağ TAP'leri, yaygın olarak kullanılan anahtarlama cihazlarından, SPAN bağlantı yerine AĞ VE GÜVENLİK izleme araçlarına paket görünürlüğünü sağlamak için en iyi uygulamaları sağlar. Tehdit algılama, İzinsiz Giriş algılama sistemleri (IDS) ve adli tıp araçları, ayrıca ağ koruması için kullanılacak araçlar, analiz edeceği eksiksiz paket verilerine bu sayede erişebilirler.

Sektörler
Neden Garland?
Görünürlük henüz paket boyutunda izleme yaparak başlar.
Ağ TAP'leri (test erişim noktası), ağ bütünlüğünü etkilemeden veya bundan ödün vermeden paketleri kopyalayarak ağ trafiğinize erişmenizi, izlemenizi sağlayan donanım aygıtıdır.
Göremediğiniz şeyi güvence altına alamazsınız.
İster ağın ucunda konuşlandırılmış, ister geleneksel bir veri merkezi veya kuruluş içinde konuşlandırılmış olsun, BT güvenliğinin ortak bir teması vardır. "Siber güvenlik araçlarının beslenmesi için eksiksiz paket görünürlüğü"
OT/EKS Görünürlüğü
Network alanınız boyunca ağ TAP'lerini dağıtmak, güvenlik çözümleri için eksiksiz paket görünürlüğü sağlar, çalışma süresini iyileştirir ve SPAN/Mirror noktalarının ortaya çıkardığı paket teslim sorunlarını ortadan kaldırır.
Kör nokta bırakmaz
Kör nokta: ağınızdaki izleme araçlarınızın tespit edemediği, ağdan bağımsız bir bölüm veya cihazdır. Göremediğiniz veya izleyemediğiniz bu alanlariçin, içlerinde neler olduğunu bilmek veya belirli ağ segmentleri arasındaki verileri analiz etmek imkansızdır. Bunu engellemenin en etkili yolu kör nokta bırakmamaktır.
Faydalar

Operasyonel Görünürlük

Ağınızı optimize etmek için Paket kayıplarını önleme

Kör nokta bırakmadan tüm ağınızı İzleme


En Çok Görüşülen Konular

Şirketinizin kurumsal ağlarına 7x24 iş için uzaktan güvenli bağlanırken, bağlantınızı Check Point EPS Son kullanıcı güvenliği EDR çözümü bileşenleri ile AD tabanlı yetkiler dahilinde iki aşamalı kimlik doğrulaması ve son kullanıcı güvenliğinden geçirerek sizi ve işletmenizi koruyoruz.

Kritik altyapıların Endüstriyel Kontrol Sistemleri ve OT networklerini SCADAfence platformu ile sürekli yada periyodik izleyerek OT güvenlik risk değerlendirmesi raporları üzerinden siber güvenlik zafiyetlerinizi görmeye başlarsınız.

SCADAfence CNM ile sürekli Dikey Network (  IT <--> OT ) ve Yatay Network ( OT <--> OT  ) analizi yaparak, Macro ve Micro segmentasyon sürecinizde, gün-1 itibari ile paylaştığı saha verileri ve trafik akış yön bilgileri sayesinde etkili ve verimli ağ segmentasyonu ve entegrasyonu yapabilirsiniz.

Sıfırıncı gün fidye ataklara karşı kritik IT / OT altyapılarınızı ve verilerinizi korumak için, Check Point gelişmiş atak engelleme çözümlerini konumlandırıyoruz. İşletmeniz Fidye atak saldırısı altındaysa “Acil Destek İstiyorum” talebinde bulunarak IRT servisimize başvurun.

Kritik IT / OT altyapılarınızı ve kurumsal verilerinizi, İnovatif sofistike 5. Nesil Siber Atak döneminde,  yeni nesil gelişmiş kurumsal güvenlik yaklaşımı “Check Point INFINITY” ile uçtan uca koruyarak, gelişmiş saldırı vektörlerine karşı savunmanızı güçlendiriyoruz.

Bist Kolokasyon projelerinizde yedekli hassas network bağlantılarının ( ITCH, OUCH, PAY, VIOP, FX, HFT,.. ) BIST ile karşılıklı entegrasyonu, düşük gecikmeli ağ yapılanması ve güvenli erişim ihtiyaçlarınız için kararlı çözümler geliştiriyoruz.

Aracı Kurumların merkez ve DRC lokasyonlarından, BIST- Bloomberg-Reuters  altyapılarına güvenli ve kararlı erişimi için entegrasyon danışmanlığı, ağ yapılanması ve güvenli erişim ihtiyaçlarınız için profesyonel butik hizmetler sunuyoruz.

Garland Technology'nin bypass TAP'leri ve paket aracıları; Güvenlik ve Performans Çözümleri için %100 Görünürlük sağlamak için tasarlanmıştır. Eski tipte bağlantılarla oluşturulsa bile kritik altyapılardaki ve otomasyon alanındaki siber güvenlik risklerinin azaltılmasına yardımcı oluyoruz. Endüstriyel network alanınız boyunca kör nokta bırakmayacak şekilde Ağ TAP'lerini planlayarak, Level-0/1/2 seviyesinde akan trafik için dahi güvenlik çözümlerine eksiksiz paket görünürlüğü sağlıyor, sistemlerin çalışma süresini iyileştirilmesini ve paket teslim sorunlarını ortadan kaldırıyoruz.

Garland Technology'nin inline ve out-of-band bypass TAP'leri ve paket toplayıcıları ( NPB ); Güvenlik ve Performans çözümlerine görünürlük sağlamak için tasarlanmıştır. Görmediğinizi güvence altına alamazsınız. Kör noktaları ortadan kaldırarak, ağ performansına etki etmeden, operasyon ağınıza paralel yeni nesil siber güvenlik istihbarat ağınızı kurarak merkezileştirmenizi sağlar.

Garland Ağımıza Katılın

Tüm Kritik Altyapınızın (OT veya BT) Tam Görünürlüğünü elde etmek için bizimle iletişime geçin. Bu çözümlerin ortamınıza nasıl uygulanacağı konusunda bir Tasarım-IT Demosu veya danışmanlık planlayın.

Kaynaklar

Çözüm Özetleri

Nasıl yapıldığını mı merak ediyorsunuz ? Tüm çözüm özetleri için kaynaklar sayfamızı ziyaret edin.

GARLAND çözüm özetleri.

DAHA FAZLASI

Teknik Dokümanlar

İlgilendiğiniz ürüne ait teknik dokümanlara ulaşın.GARLAND teknik belgeleri için daha fazlasını öğrenin.

GARLAND teknik dokümanlar.

DAHA FAZLASI

Videolar

GARLAND ürün videoları burada. GARLAND teknik videoları ve daha fazlası hakkında bilgi alın.

GARLAND videoları sizin için derledik.

DAHA FAZLASI

Bize Ulaşın

*İsim:

* Soyisim:

*Şirket:

*Telefon:

*Kurumsal Mail:

*Göreviniz:

*Ülke :

* Sektör:

*Bize Nasıl Ulaştınız?:

*Mesajınız: