İhtiyaç

Modern güvenlik ekipleri, kurumsal dönüşüm ve hızla gelişen bir tehdit ortamı da dahil olmak üzere çok sayıda zorlukla karşı karşıya. Efektif olabilmek için ekiplerin mevcut teknoloji ekosistemlerinde gelişen tehditlerin oluşturduğu riskleri en aza indiren iyileştirmeleri kolayca entegre yapabılme yeteneğine ihtiyacı vardır. Ekosistemin kritik bir parçasını oluşturan güvenlik kontrollerin yönetimi hızla zor hale getirebilir, yanlış yapılandırmalar ise tehdit algılamasını engelleyebilir. Bu yapılandırma sapmaları, genellikle güvenlik denetimine ilişkin görünürlük performansının eksikliğine yol açabilir, gelişmiş tehdit vektörleri tarafından kullanılabilecek boşluklara ve güvenlik açıklarına neden olur.

Neden SafeBreach?
Risk Temelli Zafiyet Yönetimi
Güvenlik açığı yönetimi (VM) verilerini, yama yönetimini optimize etmek için ihtiyaç duyduğunuz işletmeye özel bağlamla birleştirin. Hangi güvenlik açıklarının risk oluşturduğunu anlamak için SafeBreach kullanın, böylece buna göre önceliklendirebilir, hızla düzeltebilir ve devam edebilirsiniz.
Kullanılabilir Açıklıkları Tanımlayın ve Öncelik Verin
Tesislerin siber saldırı sırasında nasıl performans gösterdiğini doğrulamak için sürekli, otomatik saldırı simülasyonlarıyla, güvenlik kontrollerinizi test edin. Genel saldırı yüzeyinin anlaşılmasını geliştirmek için VM tarama verilerini ve tehdit istihbaratını saldırı simülasyon sonuçlarıyla ilişkilendirin
Güvenlik Kontrolü Doğrulaması için Siber Sadırı Simülasyonu
SafeBreach, BAS teknolojisinde liderdir. Güvenlik ekipleri, güvenlik duruşlarını doğrulamak ve güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak için sonuçları ATT&CK taktiklerine, yöntemlerine veya tehdit gruplarına göre filtreleyerek BAS saldırı simülasyonunu 7x24 çalıştırabilir.
Sektörün En Büyük ve Güncel Playbook'u
SafeBreach Hacker's Playbook™ 30.000'den fazla saldırı yöntemi içerir. US-CERT 24 saatlik bir SLA'yı destekliyor. Hacker's PlaybookTM saldırılarına, belirli ATT&CK stratejiye dayalı olarak üretim ortamınıza yönelik saldırıları simüle edin veya bir tehdit grubuna dayalı saldırılar yürütün.
Faydalar

Güvenlik Kontrolleri

Tehdit Tanımlanması ve Önceliklendirilmesi

Bulut Güvenliği

Güvenlik Açıklarının Belirlenmesi ve Önceliklendirilmesi

Gerçek Zamanlı Verilerin Analizi

Boşluk Tanımlanması, Saldırı Yüzeyinin Azaltılması


Tehdit İstihbaratı

Kuruluşunuzla ilgili saldırı yöntemlerine ve tehdit gruplarına ilişkin en kapsamlı genel bakışa erişmek için tehdit istihbarat bilgilerinizi SafeBreach Hacker's Playbook™ ile entegre edin.

Hacker’s Playbook™ tan mevcut saldırıları özelleştirerek veya sıfırdan kişiselleştirilmiş saldırılar oluşturarak tanımladığınız ilgili tehdit taktiklerini, tekniklerini ve prosedürlerini (TTP'ler) çoğaltın. Ardından, sürekli, otomatikleştirilmiş saldırı simülasyonları ile güvenlik kontrollerinizi güvenle test edin.

Güvenlik kontrollerinizin baskı altında nasıl tepki verdiğini görmek için SafeBreach Hacker's Playbook™'tan yararlanın veya kendi kişiselleştirilmiş saldırılarınızı oluşturun. Web, uç nokta ve e-postadan ağ denetimine, ağ erişimine, kapsayıcıya ve buluta kadar çeşitli denetimlerde bilinen en son tehditleri çoğaltan sürekli, otomatikleştirilmiş saldırı simülasyonları yürütün.

Hangi kontrollerin engellendiğini, tespit edildiğini veya kaçırıldığını belirlemek için simülasyon sonrası raporlardan yararlanın. Böylece etkisiz ayarları, düşük performans gösteren araçları ve olay müdahale boşluklarını tespit edebilirsiniz. Genel risk puanınızı anlayın. En çok yararlanılan protokolleri ve bağlantı noktalarını belirleyin. Savunmanızın belirli saldırgan tekniklerine ve tehdit gruplarına karşı nasıl performans gösterdiğini görselleştirmek için saldırı simülasyon sonuçlarını MITRE ATT&CK® çerçevesiyle eşleyin.

Ayrıntılı test sonucu verilerinin detayına inmek için test sonuçlarını analiz edin ve görselleştirin. Güvenlik açıklarını hızla belirleyin, önceliklendirin. Çözümü kolaylaştırmak ve otomatikleştirmek için iyileştirme öngörülerini kullanın. Güvenlik durumunu ve risk düzeyini önemli paydaşlara iletmek için sezgisel, özelleştirilebilir panolardan yararlanın. Ek olarak DevOps ekipleri, geliştirmenin her aşamasında web uygulamalarının güvenliğini ve bütünlüğünü sürekli olarak değerlendirmek için simüle edilmiş saldırılardan bağlamsal iç görülerden yararlanabilir. Uygulamayı üretime sunmadan önce güvenlik açıklarını belirlemelerine ve gidermelerine olanak tanır.

Hangi güvenlik açıklarının en yüksek erişilebilirlik düzeyine, en yüksek istismar olasılığına ve kritik sistemleriniz ve varlıklarınız üzerinde en ciddi etkiye sahip olduğuna ilişkin içgörüyle güvenlik denetiminin etkinliğini ve en büyük riske maruz kalma durumunu değerlendirin. En acil tehditlere hızla öncelik vermek ve düzeltme kararlarını bildirmek için bu bilgileri kullanın.

En büyük iş riski taşıyan güvenlik açıklarını ele alın, ardından gerçekleştirdiğiniz düzeltme eylemlerinin amaçlanan etkiyi sağladığından emin olmak için saldırı simülasyonlarını yeniden çalıştırın. Uzun vadeli güvenlik planları formüle etmek, kaynak sağlama kararlarını bilgilendirmek ve stratejik uyumu sağlamak için ihtiyaç duyduğu görünürlüğü ve zekayı sağlamak için özelleştirilebilir panoları kullanın.

SafeBreach Networkümüze Katılın

Kaynaklar

Çözüm Özetleri

Nasıl yapıldığını mı merak ediyorsunuz ? Tüm çözüm özetleri için kaynaklar sayfamızı ziyaret edin.

Safebreach çözüm özetleri.

DAHA FAZLASI

Teknik Dokümanlar

İlgilendiğiniz ürüne ait teknik dokümanlara ulaşın. Safebreach teknik belgeleri için daha fazlasını öğrenin.

Safebreach teknik dokümanlar.

DAHA FAZLASI

Videolar

Safebreach ürün videoları burada. Safebreach teknik videoları ve daha fazlası hakkında bilgi alın.

Safebreach videoları sizin için derledik.

DAHA FAZLASI