İhtiyaç

Sadece 30 SANİYE'de her şey yeniden yolunda.  
Salvador, kritik iş istasyonlarının ve sunucuların en hızlı ve eksiksiz kurtarılmasını sağlar. Yenilikçi patentli teknoloji, hava boşluklu, güvenli veri depolamaya ve gelişmiş veri bozulması algılamasına dayanmaktadır. Veri kaybını önleme araçlarımızın kullanımı kolaydır. Bir siber saldırı veya sistem arızası durumunda, hızlı bir şekilde sistemin tekrar çalışması için  "Sadece 30 SANİYE"

Neden Salvador?
30 Saniyede İşinize Geri Dönüyorsunuz
İşletmenizde kritik windows tabanlı cihazınız donanımsal arızaya geçtiğinde, CRU üzerinden boot ederek cihazınızı işletmeye dahil etme ( RTO ) süreniz 30 saniye.
CRU - Operasyonel Süreklilik ve Hızlı Kurtarma Birimi
İşletmenizde kritik windows tabanlı cihazlar ( HMI, OPC, Historian, Eng Workstation v.b ) ile yönetilen hattınızın donanım arızası yada siber saldırı sonucu durmaması için CRU birimi ile operasyonel sürekliliğinizi garanti altına alın.
Zaman ve Üretim Kaybınız Azalacak
Otomasyon içerisindeki kritik cihazlarınızın verilerini güvenli yedekleme ve hızlı geri dönebilmek önemlidir. Eski nesil yöntemler ( korumasız external disk, cold backup ) ile alınan sistem yedekleri ihtiyaç anında işe yaramıyor yada ciddi zaman ve eforlar harcanarak geri dönüş mümkün olurken, CRU ile zaman ve üretim kayıplarınız minimum seviyelerde.
Siber Kurtarma Birimine Saldırganlar Ulaşamaz ve Göremez
Siber saldırı altındayken, eforlarınız ikiye bölünüyor. Bir yandan atakla mücadele etmeye çalışırken, bir yandan duruşa geçen üretim hattınızı devreye almak için kurtarma senaryonuzu uygulamaya çalışacaksınız. Salvador CRU – Siber Kurtarma Birim, kritik iş istasyonlarının ve sunucuların hızlı ve eksiksiz kurtarılmasını sağlar. Yenilikçi patenli teknolojisi, hava boşluklu güvenli veri depolamaya ve gelişmiş veri bozulması algılamasına dayanmaktadır. Siber Saldırı veye Sistem Arızası durumunda, sistemin tekrar çalışması için “Sadece 30 SANİYE” .
Faydalar

Hava Aralıklı Teknoloji

Algoritma, bu işlevin bilgisayardan herhangi bir harici veya dahili kontrolüne izin vermeyecektir.

Diğer Diskler Elektronik Olarak Çevrimdışı

Bu, her X günde bir, verilerin yedeklenmesi için kullanıcı tarafından farklı bir diskin erişilebilir olacağı anlamına gelir.

Yüksek Disk Alanı Kapasitesi

Siber kurtarma birimi (CRU) – PC ve sunucu ile uyumlu  512GB NMVe disk (1TB/2TB isteğe bağlı)


En Çok Merak Edilenler

Gelişmiş yedekleme yazılımımız, OS (İşletim Sistemi), veri dosyalarını, sürücüleri ve benzersiz kullanıcı yapılandırması dahil sistemin tam bir kopyasını oluşturur. Saldırgan, hava boşluğu koruması ile güvence altına alındığından verilere erişemez, şifreleyemez veya silemez. Bu, kullanıcının tek bir düğmeyi tıklatarak, BT uzmanlığına ihtiyaç duymadan Salvador'un diskinden anında yeniden başlatmasını ve çalıştırmasını sağlar.

Hem bilgisayarın verilerini hem de yedeklenen verileri sürekli olarak izliyoruz. Bu, saldırı girişimlerini anında tespit etmemize ve kullanıcıyı harekete geçmesi için bilgilendirmemize olanak tanır.

Kolaydır ve iş istasyonunuzu kapatmanızı gerektirmez. Tek yapmanız gereken üniteyi iş istasyonundan çıkarmak ve ardından kurtarma işlemini farklı bir bilgisayarda test edebilirsiniz. Salvador cihazından önyükleme yapıldığında tüm işlem yaklaşık 30 saniye sürer.

APT virüsünün bulaşmasını önlemek için verilerin bir kopyası kurtarma işleminden önce asla erişilemez durumda olur. Diğer iki kopya, patentli bir çevrimdışı koruma algoritması ile güvence altına alınmıştır. Bu kopyalardaki verilere erişim zamanı sınırlıdır ve yalnızca özel Salvador yazılımına izin verilir. Diskler işletim sistemi tarafından görünmez.

DR (Felaket Kurtarma), deprem, sel, yangın, hırsızlık vb.durumlarda veri kaybı için özel olarak tasarlanmıştır. Bunlar genellikle siber saldırılara karşı savunmasız olan çevrimiçi çözümlerdir. Salvador'un çözümü, fidye yazılımları, kötü amaçlı yazılımları silen ve diğer siber saldırı türlerinden kurtarmak için hava boşluklu koruma depolamasına dayanmaktadır.
Dağıtımı çok kolaydır. Kurulum, istasyon başına bir dakikadan az sürer. Bu, birkaç saat içinde yüzlerce sistemi dağıtabileceğiniz anlamına gelir.
Kullanımı kolay web izleme sistemimiz ile tüm iş istasyonlarının durumunu bulut üzerinde veya yerinde (internet bağlantısı olmaması durumunda) tek bir yönetim panelinde görebilirsiniz.
Salvador Teknik Özellikler

   Salvador CRU BİRİMİ tüm diski – işletim sistemini, tüm bölümleri, konfigürasyonları, lisansları vb. yedekleyebilir.
   Salvador CRU BİRİMİ, en azından bilgisayarın dahili hard diski kadar depolama alanına sahip olacaktır.
   Windows 7, 10, 11 ve Windows Server 2012, 2016, 2019’u destekler.
   Verilerin en az 2 kopyası Salvador CRU BİRİMİNDE saklanabilir.
   Salvador CRU BİRİMİ, verileri siber saldırılardan korumak için donanım tabanlı air gap (izole cihaz) uygular.
   Salvador CRU BİRİMİ, yedeklerin bütünlüğünü uzaktan izleme imkânı sağlar.
   Salvador CRU BİRİMİ sistemi hızla geri yükleme imkânı sağlar.
   Veri depolama, hırsızlığa karşı koruma için şifreleme yöntemlerine sahip olmalıdır.
   Salvador CRU BİRİMİ, OT ortamına - HMI, SCADA, DCS - kuruluma uygundur.

Salvador Networkümüze Katılın

IACS & OT ( EKS ) Sistemlerinde Operasyonel Süreklilik ve Siber Saldırı Kurtarma Çözümü

Kaynaklar

Çözüm Özetleri

Nasıl yapıldığını mı merak ediyorsunuz ? Tüm çözüm özetleri için kaynaklar sayfamızı ziyaret edin.

Salvador çözüm özetleri.

DAHA FAZLASI

Teknik Dokümanlar

İlgilendiğiniz ürüne ait teknik dokümanlara ulaşın. Salvador teknik belgeleri için daha fazlasını öğrenin.

Salvador teknik dokümanlar.

DAHA FAZLASI

Videolar

Salvador ürün videoları burada. Salvador teknik videoları ve daha fazlası hakkında bilgi alın.

Salvador videoları sizin için derledik.

DAHA FAZLASI