Siber Güvenlik Çalıştayı


Siber Güvenlik Çalıştayı Başladı.

Siber Güvenlik Çalıştayı Sakarya Üniversitesi IACS / OT (EKS) Kritik Altyapılar Ulusal Test Yatağı Merkezi'nde, Ağustos 2022 - Eylül 2022 dönemlerini kapsayacak tarihlerde Siber Güvenlik Çalıştayı yapılacaktır. 

OTD Bilişim'in sponsoru olduğu çalıştayda, Elektrik Enerji Şebekesi Kritik Altyapısı ve Su Yönetimi Kritik Altyapısı üzerinde katılımcı üreticiler Garland Teknoloji, SCADAfence ve Safebreach ürünleri test edilecektir. 

İlgili test sürecine gözlemci olarak TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü ve Nükleer Düzenleme Kurumu katılmaktadır. Gizli olarak katılım sağlayan üçüncü gözlemci kurum ile gerçekleştirilecek çalıştayın Eylül 2022'de tamamlanması planlanmaktadır."

Çalıştayda Hem Su Şebekesi hem de Elektrik Şebekesinde bir takım testler yapılacak. Özçelik, Su Şebekesi konusunda Üniversitede nasıl bir test ortamı kurduklarını küçük bir maket ve test alanı üzerinde anlatıyor. Daha sonraki aşamalarda ise; OTD BİLİŞİM'İN distribütörlüğünü yaptığı ürünler (SCADAfence - Safebreach - Garland) test edilecek.


Çalıştay Günlükleri 

1.Gün
Konu : SAKARYA ÜNİVERSİTESİ - SU ŞEBEKESİ - OT SİBER GÜVENLİK - KICKOFF BRIFING

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Hocamız, Profesör Dr. Sayın İbrahim Özçelik, Sakarya Üniversitesi Test Yatağı Merkezi'nde, nasıl bir projeyi hayata geçirdiklerini anlattı.Bilgilerinizi Güncel Tutun

OTD Bilişim'in güncellenen bilgilendirmelerinden haberdar olmak olmak bülten aboneliği yapın.