İhtiyaç

Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm sürecinde, “Kapalı-İzole Üretim Sistemleri” kavramlarından uzaklaşarak, endüstriyel internet ile akıllı üretim-akıllı fabrikalar devri başladı. Robotik ve otonom yapay zeka tabanlı üretim yapabilmek için OT network cihazları; BT networkünüzde bulunan ERP sistemlerine daha fazla ulaşma ihtiyacı duymakta, daha fazla sensör ve ara bağlantı ( akıllı switch – kablolama ) anlamına gelerek, TCP/IP seviyesinde SCADA ve ERP sistemleri ile sürekli haberleşme ihtiyacı; veri toplamak, bakım amaçlı yada destek amaçlı uzaktan yönetim ve müdahale yapılabilmesi için bu cihazlara takılan IIoT ekipmanları üzerinden kablolu yada kablosuz OT seviye sistemlerine erişimler için BT & OT yakınsaması ihtiyacı bulunmaktadır.

Neden Honeywell SCADAfence?
Kritik BT & OT Altyapınız için Siber Güvenlik Platformu
Müdahaleci olmayan SCADAfence platformu, sürekli OT network izleme, OT varlık keşfi, OT network haberleşme haritası çıkartma, derinlemesine trafik paket analizi ve risk belirleme becerileri ve kullanıcı deneyimi sunarak OT ağının  mutlak görünürlüğünü  sağlar.
Üretim Tesisinin Sürekli Korunabilmesi için Proaktif Olmak
Tesis network modernizasyonu ve tesis siber güvenliğiniz için OT protokollerini tanıyan ve yorumlayan, BT ve OT arasında  çevirmenlik  yapacak   proaktif  bir  platforma ihtiyaç  var.
BT Çözümleri OT’de etkisiz, IIoT’ler OT Ntw Riskini Yükseltiyor
BT çözümleri OT protokollerini tanımıyorlar. IIoT sensörler ile sahadan veri toplamak isterken, Korunma seviyesi düşük olan OT networklere kötü amaçlı ulaşılabildiğinde, zararlı içeriklerin yayılma hızı çok daha fazla ve etkileri daha yıkıcıdır.
Segmentasyon ve Sürekli OT Ağ Trafiği Analizi İhtiyacı
Seviye Sistemleri Seviye 0 / 1 / 2 katmanlarında gelişmiş güvenlik ağ trafiği analizi yaparak gün-1 ‘de OT risklerini daha belirgin kılarak, OT network hakimiyetinizi sürekli arttırır. Kör Nokta bırakılmadan izleme yapılarak etkili segmentasyon için veri oluşturur.
Faydalar

Görünürlük ve Varlık Yönetimi

Risk Profili Oluşturma ve Proaktif Azaltmalar

Sürekli izleme

Kötü Amaçlı Tehditlerin Tespiti

Adli Tıp ve Müdahale

Kurumsal Yönetim Sistemleri ile Entegrasyon


Temel Avantajlar

Otomatik varlık keşfi ve ağ eşleme ile varlık envanterinizi dijitalleştirin. Bu, kullanıcıların güncel olmayan ve manuel olarak elde edilen elektronik tabloları ortamları hakkında güncellenmiş gerçek zamanlı bilgilerle değiştirmelerine olanak tanır..

OT ağının nerede potansiyel risklere maruz kaldığını ve hangi saldırı senaryolarının operasyonları tehdit ettiğini belirleyin. Saldırı yüzeyini azaltmak ve ağ esnekliğini artırmak için hangi proaktif azaltma adımlarının uygulanabileceğini anlayın.

Güvenlik duruşunuzun doğru bir görünümü ve gerçek zamanlı olaylara ilişkin içgörü için operasyonel teknoloji ağ mimarisini sürekli olarak izleyin. En kritik iş varlıklarınız üzerinde tam ve sürekli kontrol sağlayın.

SCADAfence, SOC ve SIEM gibi mevcut yönetim sistemlerine entegrasyonu destekler. Bu, OT'deki olayların etkin yönetimini sağlar ve OT güvenliğini, ister dahili olarak ister bir MSSP tarafından yönetiliyor olsun, BT güvenliği iş akışına entegre eder.

Kuruluşunuzdaki BT ve OT güvenlik açıklarını ve ağ görünürlük bilgilerini anlamanıza ve önceliklendirmenize yardımcı olur.

SCADAfence, operasyonlarınızı gerçekten etkilemeden önce, operasyonunuzun kararlılığını etkileyebilecek herhangi bir anormal davranış veya yapılandırma değişikliği konusunda sizi sürekli olarak uyarır.

SCADAFence, EKS için MITRE ATT&CK çerçevesini geliştiren ve entegre eden ilk OT güvenliği platformudur. Çerçeveye göre siber suçluların ortamlara nereden ve nasıl erişmeye çalıştıklarını daha iyi anlayın.

Operasyonel sürekliliği tehdit eden kötü amaçlı yazılımları ve fidye yazılımlarını ortaya çıkarın. Tehditlerin erken tespiti, hasar oluşmadan önce etkin müdahaleyi mümkün kılarak plansız operasyonel arıza sürelerini önler ve genel OT Güvenliğini iyileştirir.

Honeywell | SCADAfence Networkümüze Katılın

Yurtiçi ve Yurtdışı EKS / OT Güvenlik ve Tesis Modernizasyon Projeleriniz İçin

Kaynaklar

Çözüm Özetleri

Nasıl yapıldığını mı merak ediyorsunuz ? Tüm çözüm özetleri için kaynaklar sayfamızı ziyaret edin.

SCADAfence çözüm özetleri.

DAHA FAZLASI

Teknik Dokümanlar

İlgilendiğiniz ürüne ait teknik dokümanlara ulaşın. SCADAfence teknik belgeleri için daha fazlasını öğrenin.

SCADAfence teknik dokümanlar.

DAHA FAZLASI

Videolar

SCADAfence ürün videoları burada. SCADAfence teknik videoları ve daha fazlası hakkında bilgi alın.

SCADAfence videoları sizin için derledik.

DAHA FAZLASI

Etiketler

Endüstriyel IoT Güvenliği Endüstriyel IoT, OT ve CPS Güvenliği Enerji Sektöründe Kullanılan Endüstriyel Kontrol Sistemlerinde Bilişim Güvenliği EPDK OT ( EKS ) Kritik Altyapılar Yasal Uyumluluk Çözümleri Nesnelerin İnterneti Güvenliği OT ( EKS Endüstriyel tehdit istihbaratı yönetimi

>> Daha Fazlası...