OT TAP vs SPAN

Kritik Altyapıdaki Görünürlük Sorunlarının Çözülmesi

OT TAP vs SPAN

Ağınızın güvenliğini sağlamak ve ağınızı izlemek öncelikli hedefinizdir. Ancak, konu büyük ve bazen de en başta esasen ağ güvenliği ile tasarlanmamış olan eski altyapılarda mimari bağlantılara geldiğinde OT ekipleri karmaşık zorluklarla karşılaşmaktadır.

Performanslar ve düzenleyici koşulların yanı sıra, tehditlerin ve anormal durumların doğru bir şekilde analiz edilebilmesi adına güvenlik ve izleme çözümleri için ağ paketlerine erişim sağlamanın iki seçeneği vardır.
- network TAP’ler ve SPAN portları.

ANAHTAR SPAN PORTLARI

Ortak görünürlük kullanım gereklilikleri anahtar üzerindeki SPAN portundan bir güvenlik veya izleme aracına yansımalı trafik yönlendirmektir. SPAN (Anahtar Port Analizörü) olarak da bilinen port yansıtması bir ağ anahtarı üzerinde paketlerin analiz edilebileceği belli bir port (veya VLAN’ın tamamı) üzerinde görülen ağ paketlerinin yansıtmaya veya kopya göndermeye programlanmış bir portudur.

NETWORK TAP’LER

Paket görünürlüğü için sektörün en iyi uygulaması network TAP’lerdir (Test erişim noktaları). Network TAP’ler, ağ bütünlüğünden ödün vermeden 7/24 devamlı olarak ağ paket verilerinin tam bir kopyasını oluşturan özel amaçlı donanım cihazlarıdır.

İçeriğin devamı görmek için tıklayınızKatalog Başvurusu

Formu doldurduktan sonra indirme linkine aşağıda ulaşacaksınız.