İhtiyaç

Endüstri 4.0 Digital Dönüşüm sürecinde, “Kapalı-İzole Üretim Sistemleri” kavramlarından uzaklaşarak, endüstriyel internet ile akıllı üretim-akıllı fabrikalar devri başladı. Robotik ve otonom yapay zeka tabanlı üretim yapabilmek için OT network cihazları; IT networkünüzde bulunan ERP sistemlerine daha fazla ulaşma ihtiyacı duymakta, daha fazla sensör ve ara bağlantı ( akıllı switch – kablolama ) anlamına gelerek, TCP/IP seviyesinde SCADA ve ERP sistemleri ile sürekli haberleşme ihtiyacı; veri toplamak, bakım amaçlı yada destek amaçlı uzaktan yönetim ve müdahale yapılabilmesi için bu cihazlara takılan IIoT ekipmanları üzerinden kablolu yada kablosuz OT seviye sistemlerine erişimler için IT & OT yakınsaması ihtiyacı bulunmaktadır.

Sektörler
Neden SCADAfence?
Kritik IT & OT Altyapınız için Siber Güvenlik Platformu
Müdahaleci olmayan SCADAfence platformu, sürekli OT network izleme, OT varlık keşfi, OT network haberleşme haritası çıkartma, derinlemesine trafik paket analizi ve risk belirleme becerileri ve kullanıcı deneyimi sunarak OT ağının  mutlak görünürlüğünü  sağlar.
Üretim Tesisinin Sürekli Korunabilmesi için Proaktif Olmak
Tesis network  modernizasyonu  ve tesis siber  güvenliğiniz için OT protokollerini tanıyan ve yorumlayan, BT ve OT arasında  çevirmenlik  yapacak  proaktif  bir  platforma ihtiyaç  var.
BT Çözümleri OT’de etkisiz, IIoT’ler OT Ntw Riskini Yükseltiyor
BT çözümleri OT protokollerini tanımıyorlar. IIoT sensörler ile sahadan veri toplamak isterken, Korunma seviyesi düşük olan OT networklere kötü amaçlı ulaşılabildiğinde, zararlı içeriklerin yayılma hızı çok daha fazla ve etkileri daha yıkıcıdır.
Segmentasyon ve Sürekli OT Ağ Trafiği Analizi İhtiyacı
Seviye Sistemleri Level 0 / 1 / 2 katmanlarında gelişmiş güvenlik ağ trafiği analizi yaparak gün-1 ‘de OT risklerini daha belirgin kılarak, OT network hakimiyetinizi sürekli arttırır. Kör Nokta bırakılmadan izleme yapılarak etkili segmentasyon için veri oluşturur.
Faydalar

Görünürlük ve Varlık Yönetimi

Risk Profili Oluşturma ve Proaktif Azaltmalar

Sürekli izleme

Kötü Amaçlı Tehditlerin Tespiti

Adli Tıp ve Müdahale

Kurumsal Yönetim Sistemleri ile Entegrasyon

“ OT Ağ trafiğini izleyen bir gizli kamera düşünün ”

Endüstri 4.0 dijital dönüşüm sürecinde, kullanmakta olduğunuz tüm OT ekipmanları ve onların çalıştığı hatlar modernize olmaktadır. Bu dönüşüm sürecinde tüm aşamalarda Siber Güvenlik mutlaka görüşülmelidir. Bilinen, IT Security Assesment - PenTest yöntemleri kullanılamadığı gibi, OT altyapılarında denenmesi durumunda ters yönde zararlar verdiği görülmüştür. SCADAfence, tesisinizde bulunan bir kamera mantığında çalışarak, trafiğinizin bir kopyasını üzerine alarak yorumlar ve sentezler. Proaktif olmanız için alarmlar üretir. Ayrıca, gizli kamera gibi çalışırarak, tesise içerden yada dışardan sızma girişimi yapanlar atağı olgunlaştırmak için çok küçük yoğunluklarda ağ trafikleri ( bilgi toplama, scan vb.. ) yaparak C&C ile haberleşirken network katmanında izler bırakırlar. SCADAfence bu küçük ama riskli trafikleri yakalayarak, atak tipleri ve imza paternleri ile karşılaştırarak yorumlar ve atak etkili olmadan sizi bilgilendirir.

SCADAFENCE NETWORKÜMÜZE KATILIN

Yurtiçi ve Yurtdışı ICS/OT Güvenlik ve Tesis Modernizasyon Projeleriniz İçin

Kaynaklar

Çözüm Özetleri

Nasıl yapıldığını mı merak ediyorsunuz ? Tüm çözüm özetleri için kaynaklar sayfamızı ziyaret edin.

SCADAfence çözüm özetleri.

DAHA FAZLASI

Teknik Dokümanlar

İlgilendiğiniz ürüne ait teknik dokümanlara ulaşın. SCADAfence teknik belgeleri için daha fazlasını öğrenin.

SCADAfence teknik dokümanlar.

DAHA FAZLASI

Videolar

SCADAfence ürün videoları burada. SCADAfence teknik videoları ve daha fazlası hakkında bilgi alın.

SCADAfence videoları sizin için derledik.

DAHA FAZLASI

Bize Ulaşın

*İsim:

* Soyisim:

*Şirket:

*Telefon:

*Kurumsal Mail:

*Göreviniz:

*Ülke :

* Sektör:

*Bize Nasıl Ulaştınız?:

*Mesajınız: