Runecast Kullanmanın Avantajları

OTD Blog | Mart 2021


Runecast Kullanmanın Avantajları
Runecast Kullanmanın Avantajları isimli bu yazımda sizlere VMware ortamlarında Runecast kullanmanın avantajlarından ve size nasıl faydalar sağlar bu detaylardan bahsedeceğim.Runecast Kullanmanın Avantajları


VMware altyapılarında çalışıyorsanız performans, güvenlik ve proaktif yaklaşım sizler için oldukça önemlidir. Elbette bu işlemleri her zaman manuel olarak takip etmek zor olacaktır. 2-3 ESXi host ve 20 tane virtual machine ‘iniz var ise kolay olabilir. Ancak 100+ ESXi host ve 1000+ virtual machine’in bulunduğu ortamlarda proaktif yaklaşım biraz zor olacaktır. Çok iyi koordine olup hiçbirşeyi kaçırmadan dikkat ile müdahale etmeniz gerekiyor. Genellikle bu yapılar kurulur ve sonrasında seneler boyunca hiç el sürülmeden, müdahale edilmeden kullanılır. Bu çok doğru bir davranış değildir. Çünkü artan güvenlik zaafiyetlerinden dolayı altyapınızı sürekli güncel tutmanız gerekmektedir.
Runecast size bu noktada önemli bir avantaj sağlayacaktır. VMware altyapınızı her saniye proaktif olarak izleyerek sorunlar hakkında sizleri bilgilendirir. Altyapıda yapacağınız bir update çalışmasında fiziksel donanımın uyumluluğunu kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun yanında ESXi üzerinde kullanılan driver ve firmware versiyonlarınada dikkat etmelisiniz. VMware sistemlerinde donanım uyumluluk listesini yani VMware HCL ‘yi kontrol etmeden update/upgrade operasyonlarına başlamamanız gerekiyor. Elbette burada karşılaşacağınız driver, firmware uyumsuzlukları konusunda Runecast Analyzer bize yardımcı oluyor.